[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
  • Pagina 1 din 1
  • 1
OrioN Forum » Dragoste » Ce e asta Dragoste? » Ce e asta? (Ce inseamna dragostea pentru tine?)
Ce e asta?
orionData: Luni, 03 Noiembrie 2008, 15:23 | Mesaj # 1
Admin
Grupul: Administrator
Mesaje: 22
Reputaţia: 1
Starea: off-line
Ce e amorul?... Vorba marelui poet Eminescu. Pentru mine cuvântul "Dragoste" întotdauna a însemnat ceva sfânt. Ceva căreia trebuie să-i înălţăm castele şi să-i aducem slavă. Poate cineva o să zică: "E un păcat să zici aşa ceva, pentru că e scris că nu trebuie să te închini nimănui şi la nimic, decât doar unuia Dumnezeu". Total deacord! Dar, totuşi, mă închin în faţa Dragostei, mă închin până la Pământ. Şi ştiţi de ce? Nu încalc astfel nici o poruncă din cele 10, pentru că însuşi Dumnezeu este ... Dragostea. De fiecare dată cînd scriu cuvântul "Dragoste", îl scriu cu majusculă, în semn de respect faţă de acest sentiment. Mulţi sunt de părerea că Dragostea ne face să suferim. NU, oameni buni! Ne face să suferim lipsa ei sau lipsa de reciprocitate în cuplu. Dragostea nicidecum nu ne poate face să suferim. Suferim din prostia omenească, din cauza că nu ştim cum să simţim acest sentiment. Dar pentru tine ce inseamna a iubi?



® Love is gonna save us!
 
oxidalData: Vineri, 07 Noiembrie 2008, 12:22 | Mesaj # 2
Baby
Grupul: Utilizator
Mesaje: 10
Reputaţia: 1
Starea: off-line
idee nu am cum ar trebui sa fie o iubire adevarata nustiu daca am intilnito cu adevarat.......................................

va astept ku mult drag!
 
CristinutzaData: Marţi, 24 Martie 2009, 05:57 | Mesaj # 3
Baby
Grupul: Blocked
Mesaje: 3
Reputaţia: 0
Starea: off-line
Apa, nu e drog. Aerul,nu e drog. Visele, nu sunt droguri. Si totusi nu poti trai fara ele.

Iar dragostea e ca un vis. Ti s-a intamplat vreodata sa visezi ceva atat de frumos, incat dupa ce te-ai trezit sa incerci sa adormi la loc, sa-ti continui visul ? Asa este dragostea.

Dar ai reusit vreodata sa-ti continui visul? nu ;asa este si cu dragostea.

Dragostea adevarata e unica si nu vine de doua ori. Totusi dragostea nu este doar vis si suflet. Din dragoste te schimbi. Fizic si psihic.
Parca vezi lumea cu alti ochi. Vezi lucruri minunate pe langa treceai poate zilnic si nu le vedeai. Lumea e mai buna, florile miros parca mai tare,pasarile canta mai frumos. Parca esti in extaz! Dragostea e cel mai puternic drog!

Iar cand iubesti esti atat de sensibil la tot ceea ce te inconjura. Nu te mai poti concentra la nimic. Ti-e dor de toate lucrurile frumoase pe care le-ai facut sau nu. De mirosul ierbii proaspat cosite. De gustul apei de mare.

De cantecul greierilor. De dormitul sub stelele aprinse.. si in primul rand de prezenta persoanei iubite in viata ta.. Si pot vorbi la nesfarsit...

Asta este dragostea...


Умей ценить того, кто без тебя страдает, и не гонись за тем, кто счастлив без тебя...
 
OrioN Forum » Dragoste » Ce e asta Dragoste? » Ce e asta? (Ce inseamna dragostea pentru tine?)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: